Tarnowski Marsz Niepodległości 2021

W dniu wczorajszym obchodziliśmy 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Tarnów!  30 października 1918 nastąpił zryw niepodległościowy, dzięki któremu Tarnów jako pierwsze miasto w Polsce dołączył do odradzającej się Rzeczypospolitej!  Wieczorem rozpoczęła się akcja rozbrajania Austriaków w mieście, która z sukcesem została zakończona następnego dnia. W związku z tym ponad sto osób przeszło ulicami miasta w Tarnowskim Marszu Niepodległości. Pod ratuszem odczytaliśmy apel, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, a na koniec zaśpiewaliśmy polski hymn i odpaliliśmy race. Marsz prowadziła Grupa Rekonstrukcji Historycznej GRH „Zefir” Tarnów.  Jesteśmy wdzięczni wszystkim za obecność! Dziękujemy gościom z Legion Małopolska, ZS „Strzelec” Tarnów oraz tarnowskim kibicom za przybycie! BY TE SŁOWA ŚWIAT OBIEGŁY TARNÓW PIERWSZE NIEPODLEGŁE!

 

 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Tarnowski Marsz Niepodległości 2023

Odzyskanie niepodległości będziemy świętować nie tylko 11 listopada w Warszawie – 30 października jest dniem, w którym w Tarnowie obchodzimy święto niepodległości. Dlaczego już wtedy?

Tarnowski Wyjazd na Marsz Niepodległości

11 listopada z Ronda Dmowskiego w Warszawie, wyruszy Marsz Niepodległości – największy patriotyczny pochód w Europie! Rozumiemy, że nie każdy ma możliwość samodzielnego przedostania się