O nas

251077702_1500560503634761_668320904685705425_n
Strona główna
220170574_1427628414261304_546273818687464979_n

Bóg, Honor
i Ojczyzna

W ramach Stowarzyszenia Tarnów Pierwsze Niepodległe działamy na rzecz promowania wartości obywatelskich, patriotycznych, czy katolickich. W naszych szeregach działa już kilkadziesiąt osób, które chcą rozwijać się na wielu płaszczyznach. Zdajemy sobie sprawę, że we współczesnym świecie tylko silne, wytrwałe jednostki są w stanie osiągnąć sukces i zbudować na nim silne poczucie narodowej i obywatelskiej wspólnoty.

Spotkania

Wykłady

Akcje charytatywne

Historia

Rozwój i nowe znajomości

Warsztaty o różnej tematyce, debaty, dyskusje
– na cotygodniowych spotkaniach formacyjnych wspólnie rozwijamy się, uczestnicząc w wielu ciekawych inicjatywach. Oczywiście nie tylko stale się rozwijamy, ale również integrujemy, tworząc zgraną grupę ludzi, których łączy chęć do działania. Naszą największą wartością są przede wszystkim ludzie – chętni by się rozwijać, tworzyć przyjaźnie, czy tworzyć grupy o wspólnych zainteresowaniach.

244566003_1481098398914305_9219681813432755696_n
45290523_710954525928700_7058009384894332928_n

Dla dobra regionu
i ojczyzny

Oprócz rozwoju główną ideą stowarzyszenia jest promocja ważnych dla nas wartości, w tym również narodowych oraz lokalnych. Nasza zewnętrzna działalność skupia się na organizacji rekonstrukcji historycznych, zbiórek charytatywnych, czy różnego rodzaju akcji upamiętniających ważne rocznice. Sama nazwa stowarzyszenia nawiązuje do dnia 30 października 1918 roku – dnia, w którym Tarnów jako pierwsze polskie miasto odzyskał niepodległość!

 

Zarząd organizacji

Tomasz Schabowski

Prezes Stowarzyszenia

Tomasz jest założycielem Stowarzyszenia Tarnów Pierwsze Niepodległe. To z  jego inicjatywy rozpoczęła się nasza działalność. Tomasz nadzoruje działania Stowarzyszenia, wykorzystując przy tym swoją wiedzę i szerokie doświadczenie.

Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim i aktualnie prowadzi własną kancelarię zajmującą się obsługą przedsiębiorców w zakresie pozyskiwania dofinansowań publicznych.  

Istotną dla organizacji, jest jego wiedza w zakresie potrzeb rynku i porady związane z rozwojem zawodowym naszych działaczy. Jego kancelaria obsługuje aktualnie blisko 300 przedsiębiorców z regionu, ze wszystkich branż w gospodarce. Pozyskiwaną dzięki obsłudze klientów wiedzę wykorzystuje w przygotowywaniu z działaczami biznesplanów ich przyszłych działalności i poradach w zakresie doboru kierunków studiów czy kursów.

Krystian Gądek​

Wiceprezes ds. nadzoru organizacji.
Krystian działa w stowarzyszeniu od początku jego istnienia. Był i jest koordynatorem wydarzeń organizowanych przez stowarzyszenie, nadzoruje działania młodszych koleżanek i kolegów w tym zakresie. Czuwa również nad pozostałymi zespołami i kierownikami, dzięki czemu każdy z nich aktywnie działa i przyczynia się do rozwoju stowarzyszenia. Krystian jest absolwentem Ligi NGO’s, podczas której zdobył bezcenną wiedzę i umiejętności, które przekazuje teraz członkom stowarzyszenia. Krystian studiuje na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego i zamierza cały czas rozwijać się w tej dziedzinie.

Filip Pinas

Wiceprezes ds. działalności zewnętrznej
Filip działa w stowarzyszeniu od dobrych kilku lat. Jako osoba pasjonująca się historią Polski, swoją działalność zaczynał od formacji członków stowarzyszenia, prowadząc dla nich referaty i prelekcje. Obecnie zajmuje się nadzorowaniem i organizacją zewnętrznych działań, jakie prowadzi stowarzyszenie. Jest również prezesem nowo powstałej Fundacji Potrafię Pomagać, która działa z ramienia stowarzyszenia. Filip zawsze interesował się kwestiami związanymi z polityką oraz rozwojem miasta Tarnowa, co przełożyło się na jego członkostwo w Radzie Osiedla Krzyż w Tarnowie. Obecnie Filip jest studentem Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim i planuje rozwijać się w tej dziedzinie.

Sabina Sacha

Wiceprezes ds. działalności wewnętrznej

Sabina jest czynną działaczką stowarzyszenia od początku jego istnienia. Przez kilka lat swojej
działalności zajmowała się szerokim zakresem obowiązków – obecnie zarządza kilkuosobowym
zespołem odpowiedzialnym za formację działaczy, pełni również funkcję sekretarza organizacji.
Sabina jest świetną organizatorką i to dzięki niej spotykamy się na wielu wyjazdach i wspólnej
zabawie. Sabina ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie,
ukierunkowane w dziedzinie psychologii klinicznej. Psychologia jest jej prawdziwą pasją, którą
zaraża innych działaczy.

Wiktoria Pinas

Kierowniczka Sekcji Marketingowej
Wiktoria działa w stowarzyszeniu od 2019 roku. Od początku swojej działalności zajmuje się aspektami związanymi z marketingiem i promocją stowarzyszenia. Wiktoria zarządza kilkuosobowym zespołem, który prowadzi fanpage stowarzyszenia na Facebooku oraz stronę internetową, zajmuje się również fotorelacjami z wydarzeń organizowanych przez stowarzyszenie. Działalność w stowarzyszeniu pozwoliła jej odnaleźć prawdziwą pasję, jaką jest właśnie marketing internetowy, który jest obecnie głównym kierunkiem jej rozwoju zawodowego.

Michał Piotrowski

Skarbnik

Michał to członek, który działał od zawsze. Ma bardzo duże doświadczenie w organizacji
wydarzeń, w szczególności akcji takich jak Tarnowski Marsz Niepodległości. Michał to osoba,
dzięki której stowarzyszenie ma środki finansowe i dzięki temu może podejmować szersze
działania. Michał zarządza sekcja finansową stowarzyszenia, co jest też bezpośrednio związane z jego zawodem oraz
kierunkiem studiów jaki ukończył, mianowicie Państwową Wyższą Szkołę Zawodową –
groekonomia, jak i Małopolską Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Tarnowie – rachunkowość
zarządzanie finansami.

Dołącz do nas