2 kwietnia – Tarnowski Marsz w Obronie Dziedzictwa św. Jana Pawła II

Tłumy na Marszu w Obronie Dziedzictwa Św. Jana Pawła II

W dniu dzisiejszym minęło 18 lat od śmierci Jana Pawła II – człowieka, który przez swoje życie i pontyfikat wskazywał ludziom drogę do Boga, człowieka, który przez niemal trzy dekady był dla Nas liderem duchowym, w tym liderem walki o wolną Polskę.

W związku z tą rocznicą Stowarzyszenie Tarnów Pierwsze Niepodległe zorganizowało marsz w obronie Jego dziedzictwa, które w ostatnim czasie stanowi przedmiot krytyki, hejtu, licznych zarzutów, opartych często na niewiarygodnych przesłankach. W organizację marszu włączyło się wiele osób oraz instytucji, za co serdecznie dziękujemy!

W szczytowym momencie w marszu uczestniczyło około 4000 osób. Wspólnie przeszliśmy ulicami Tarnowa aż pod pomnik Jana Pawła II na Placu Katedralnym, po drodze śpiewając „Barkę” oraz wysłuchując przemówień naszego Ojca Świętego. Dziękujemy wszystkim za obecność!

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej – autorem zdjęć jest ks. Marian Kostrzewa / Portal Diecezji Tarnowskiej

 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Tarnowski Marsz Niepodległości 2023

Odzyskanie niepodległości będziemy świętować nie tylko 11 listopada w Warszawie – 30 października jest dniem, w którym w Tarnowie obchodzimy święto niepodległości. Dlaczego już wtedy?

Tarnowski Wyjazd na Marsz Niepodległości

11 listopada z Ronda Dmowskiego w Warszawie, wyruszy Marsz Niepodległości – największy patriotyczny pochód w Europie! Rozumiemy, że nie każdy ma możliwość samodzielnego przedostania się